wybierz usługę

skontaktuj się z nami
Telefon: +48 606 233 405

Sodowanie

Soda oczyszczona NaHCO3 to rodzaj czyściwa które wszyscy powszechnie znają wykorzystując ją do różnych celów np. oczyszczania powierzchni w domu, środek spieniający w gaśnicach, w tabletkach musujących lub jako środek pochłaniający zapachy, wilgoć czy zmiękczacz wody. Nie można jej mylić z sodą kaustyczną substancją żrącą stosowaną kiedyś powszechnie np. do czyszczenia chłodnic samochodowych. pH sody jest lekko zasadowe dlatego też powierzchnie metalowe nie wchodzą w reakcję powodującą korozję tym samym można ją z powodzeniem stosować do czyszczenia karoserii samochodowych w zabytkowych pojazdach, gdzie szczególnie zależy nam na skutecznym efekcie przy braku skutków ubocznych.

 

Ponad to cząsteczki sody są na tyle bezpieczne, że nie powodują nagrzewania i tym samym odkształcania powierzchni oczyszczanych. Oczywiście dotyczy to również wszelkiego rodzaju form wtryskarskich, delikatnych części samochodowych, konstrukcji stalowych, domów z drewna, zabytkowych mebli i wszędzie tam gdzie ingerencja innymi rodzajami czyściwa może doprowadzić do zniszczenia powierzchni. 

 

Wszelkie sodopochodne formuły użyte do celów oczyszczania to nie jest sodowanie lecz już popularne piaskowanie. Kolejną zaletą użycia sody oczyszczonej jest bezpieczeństwo w użytkowaniu oraz jej całkowita biodegradacja w naturalnym środowisku. Urządzenie SB-500 Trailer ma możliwość wyrzucenia cząsteczek sody z prędkością 965km/h dlatego też w przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń zwanych popularnie piaskarkami tak świetnie radzi sobie z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami zachowując powierzchnię czyszczoną w stanie nienaruszonym.

 

Sodowanie jest całkowicie bezpieczne dla operatora jak i dla otoczenia można pozostałości spłukać wodą, zamieść do kosza nie marwiąc się o skażenie środowiska. Czyszczenie sodą domów, elewacji, ogrodzeń, kostki brukowej, elementów stalowych staje się coraz bardziej popularną metodą. Pomimo wyższej ceny sody jako użytego ścierniwa przy użyciu naszego urządzenia wcale nie musi być usługą nie do zaakceptowania, gdyż czas naszej pracy skraca się trzykrotnie inne urządzenia albo nie mają tej możliwości, albo w ogóle nie radzą sobie z wyrzutem sody w efektywny sposób. 

zainteresowała cię nasza oferta?

Zostaw nam swój numer telefonu lub adres e-mail, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX